Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
Acasa / SPORT / FENOMENAL! Simona Halep e ÎN FINALĂ: Liderul mondial a învins-o pe Angelique Kerber, după un meci DE INFARCT

/
/
/
135 Vizualizari
  • 405
    Shares

Simona Halep este în finala Asutralian Open! A fost o victorie senzaţională împotriva lui Angelique Kerber, la capătul unui meci intens, dramatic şi epuizant!

Simona Halep a început meciul ca din tun, a condus cu 5-0 şi s-a impus în prima manşă cu 6-3. În partea a doua, Kerber a revenit de 3-1 pentru Simona şi a tranşat setul: 6-4.

Decisivul a fost o luptă cum rar se vede: mai întâi, Simona a irosit două mingi de meci la 5-4. Apoi, românca a salvat două mingi de meci la 6-5 pentru Kerber. În fine, românca a reuşit breakul decisiv la 8-7 şi s-a calificat în finala Australian Open după un meci la care e greu şi să te uiţi!

Simona Halep va juca sâmbătă împotriva lui Caroline Wozniacki în ultimul act! Învingătoarea va lua trofeul şi locul unu WTA. 2 ore şi 22 de minute a durat partida dintre Halep şi Kerber.

Dacă ți-a plăcut acest articol, nu uita să dai Like paginii noastre de Facebook si să-l Distribui mai departe!